Без категорії, Без категорії

Фільтр АКВАФОР DWM 101S Morion та 102S

dwm_101s_hq0

Аквафор Моріон моделі DWM/RO-101S (101S-EU, 101-12M-S4E), DWM/RO-102S (102-12M-S4) надалі — DWM/RO

DWM/RO призначений для доочищення питної води від механічних та колоїдних часточок, органічних домішок, а також для
мінералізації. DWM/RO усуває надлишкову жорсткість, сторонній присмак, запах і колір води в умовах муніципальних та локальних
водопровідних мереж (артезіанських свердловин, колодязів та ін.), при виконанні умов, встановлених даною інструкцією.

Робота мембранного водоочисника заснована на переносі молекул води крізь напівпроникну мембрану. При цьому необхідно подолати осмотичний тиск. Цей тиск зростає з підвищенням мінералізації води. Тому, чим більша мінералізація води, тим більший водопровідний тиск необхідний для роботи водоочисника.

Матеріали DWM/RO безпечні, не токсичні і не виділяють в воду небезпечних для здоров’я людини та оточуючого середовища речовин.

Технічні характеристики

blank

УВАГА! Працездатність DWM/RO залежить від тиску в водопроводі, а також від ступеню мінералізації води (див. Таблицю залежності робочого тиску водоочисника від ступеню мінералізації води). Надійне функціонування при тиску в водопроводі менше 0,2 МПа (2,0 ат) не гарантується.

При низькому тиску для отримання оптимального співвідношення дренажу та чистої водирекомендовано використовувати комплект підвищення тиску.

Комплект поставки

НайменуванняКількість
1Корпус DWM/RO в зборі (1) (мал. 1)1 шт.
2Модулі (мал. 1): Змінний фільтруючий модуль К5 (3) Змінний фільтруючий модуль К2 (2) Змінний мембранний модуль KO-50S / RO-50S (4) (тільки для DWM/RO-101S (101S-EU, 101-12M-S4E) Змінний мембранний модуль KO-100S / RO-100S (4) (тільки для DWM/RO-102S (102-12M-S4) Змінний фільтруючий  модуль К7М (5)1 шт. 1 шт. 1 шт. 1 шт.
3Сполучні трубки (мал. 2): трубка JG 3/8″ (d 9,5 мм), колір трубки – червоний трубка JG 1/4″ (d 6,35 мм) (дренажна), колір трубки — чорний трубка JG 1/4″ (d 6,35 мм) з запресованою металевою втулкою (колір трубки – синій) дренажний хомут для трубки JG 1/4″ (d 6,35 мм)1 шт. 1 шт. 1 шт. 1 комплект
4Вузол підключення (мал. 3)1 комплект
5Кран для чистої води (кран з керамічною парою) (мал. 4)1 комплект
6Сервісна заглушка (мал. 1Б, 1В)3 шт. + 1 шт. для мембранного модуля
7Ключ для трубки JG1 шт.
8Вставка щілинна3 шт.
9Інструкція з експлуатації1 шт.
blank
blank

А: Основні блоки DWM/RO:

1 — Корпус DWM/RO в зборі;
2, 3 — Блок попередньої водопідготовки;
4 — Блок зворотноосмотичної мембрани;
5 — Блок кондиціонування води.

Б: Заглушка мембранного модуля.
В: Заглушка модуля попередньої фільтрації.

Пристрій та принцип роботи DWM/RO

 1. Корпус DWM/RO (1) складається з верхньої плити, в якій закріплені чотири колектори для під’єднання змінних фільтруючих модулів і гідроавтоматики DWM/RO. Верхня плита закрита декоративною кришкою, закріпленою трьома пластиковими фіксаторами. Важливою деталлю корпусу DWM /RO є накопичувальний бак для чистої води. Так як продуктивність зворотноосмотичної мембрани невелика (залежить від типу мембрани, температури води і тиску в водопроводі), вода після мембрани потрапляє в накопичувальний бак для того щоб ви могли користуватися чистою водою в будь-який момент і в необхідній кількості.
 2. В склад блоку попередньої водопідготовки (2, 3) входять змінні фільтруючі модулі: К5 (3) та К2 (2). Блок попередньої водопідготовки призначений для видалення з води домішок, що можуть пошкодити зворотноосмотичну мембрану, такі як гідроокис заліза та активний хлор.
 3. До блоку зворотноосмотичної мембрани (4) входить змінний мембранний модуль KO-50S / RO-50S (тільки для DWM/RO- 101S (101S-EU, 101-12M-S4E) або KO-100S / RO-100S (тільки для DWM/RO-102S(102-12M-S4). Блок зворотносмотичної мембрани очищує воду від органічних та неорганічних сполучень, солей, а також пом’якшує воду.
 4. До блоку кондиціонування води (5) входить змінний фільтруючий модуль К7М. Блок кондиціонування усуває з води сторонні запахи та присмак, а також мінералізує воду.

УВАГА! Якщо немає потреби в мінералізації води, то замініть модуль К7М на К7.

Як працює DWM/RO

З мережі холодного водопостачання вода поступає на вхід DWM/RO і проходить через блок попередньої водопідготовки. Далі, через автоматичні клапани, вода поступає в зворотноосмотичну мембрану. Корпус, в якому розташована мембрана, має два виходи: вихід чистої води та вихід дренажної води. Крізь обмежувач потоку (реструктор) дренажна вода поступає в каналізацію.

Очищена вода поступає в накопичувальний бак, який має вбудовану мембрану, що розділяє бак на дві порожнини: накопичувальну і технічну. У накопичувальній порожнині знаходиться повністю очищена питна вода, а в технічній — водопровідна вода. Під час набору чистої води водопровідна вода з технічної порожнини видавлюється в дренаж, не створюючи опору набору чистої води. Як тільки накопичувальний бак заповниться, автоматичний клапан перекриє доступ води в DWM/RO.

Коли Ви відкриваєте кран для чистої води, в технічну порожнину через вхідний клапан поступає водопровідна вода і видавлює очищену воду з накопичувального резервуару через блок кондиціонування води до крану для чистої води. При цьому спрацьовує автоматичний клапан і відкриває подачу води в накопичувальний бак DWM/RO.

Установка DWM/RO

УВАГА! Для підключення DWM/RO рекомендується звернутися в сервісну службу компанії «Точка Здоров’я».

Визначте зручне місце розташування крану для чистої води і DWM/RO. При цьому зверніть увагу на те, щоб трубки, що підводять воду, проходили вільно, без заломів і перегинів (мал. 2). DWM/RO має бути встановлено на рівній, міцній поверхні (установка на нерівній поверхні може привести до вібрації або шуму). DWM/RO має бути віддалений або ізольований від джерел тепла (кухонні плити, бойлери, труби гарячого водопостачання, посудомийні або пральні машини і ін.).

blank
Схема установки DWM/RO

Установка вузла підключення* (мал. 3)

 • Перекрийте воду від магістралі.
 • Відкрийте кухонний змішувач, щоб скинути тиск у водопроводі.
 • Під’єднайте вузол підключення до водопроводу. При необхідності для ущільнення зовнішньої різьби вузла підключення використовуйте стрічку ФУМ.
 • Під’єднайте підвідну трубку JG червоного кольору. Для цього витягніть з під пластикової втулки кліпсу, вставте заздалегідь змочений водою кінець трубки у втулку штуцера до упору на глибину приблизно 20 мм і встановіть кліпсу на місце. Перевірте міцність закріплення трубки: при зусиллі 8–10 кгс трубка не ) повинна витягуватися.
 • Встановіть вхідний кран в положення «Закрито».
 • Відкрийте подачу води від магістралі, переконайтеся в герметичності з’єднання.

ВАЖЛИВО! Слідкуйте за тим, щоб ущільнююча прокладка (2) знаходилась на своєму місці і не була пошкоджена при встановленні виробу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Торець трубопроводу, до якого приєднується вузол підключення повинен бути плоский. При затягуванні накидної гайки не можна докладати надмірних зусиль. Недотримання цих вимог може призвести до пошкодження ущільнюючої прокладки.

blank
Мал. 3. Схема установки вузла

Установка крана для чистої води* (мал. 4)

 • Зробіть отвір в мийці (стільниці) діаметром 12 мм
 • Одягніть на різьбовий хвостовик (11) крану гумову прокладку (2), декоративну підставку (3), гумову прокладку (4) і вставте кран в отвір мийки.
 • Знизу стільниці/мийки надіньте на різьбовий хвостовик пластикову (5) і металеву стопорну (6) шайбу і наверніть гайку кріплення (7)
 • В різьбовий хвостовик крану (11) вставте трубку синього кольору (10) кінцем із запресованою металевою втулкою (8)і наверніть накидну гайку (9) до упору. Перевірте міцність закріплення трубки (10): при зусиллі 8–10 кгс трубка (10) не повинна витягуватися.
blank

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

 • При заміні штатного крану на іншій можлива наявність шумів при його відкритті і зменшення витрат чистої води з крану.
 • При заміні штатних трубок на трубки більшої довжини, можлива наявність шумів і зменшення витрат чистої води з крану.
 • Під час довгого простою системи можливі включення клапанів, що можуть призвести до виникнення короткочасних звуків, що не являється браком роботи системи.
 • Коли ви набираєте чисту воду, кран для чистої води має бути відкритий до кінця, в іншому випадку можливе виникнення шуму, що не є несправністю водоочисника.

Установка дренажного хомута* (мал. 5)

blank
Установка дренажного хомута* (мал. 5)
 • Встановлювати хомут рекомендується на лінії дренажу перед сифоном (дренажний хомут підходить до більшості дренажних ліній діаметром близько 40 мм).
 • Зніміть з прокладки (1) захисну плівку (2). Приклейте ущільнюючу прокладку (1) з внутрішньої сторони хомута так, щоб отвір прокладки співпадав з отвором в штуцері хомута.
 • Встановіть хомут на дренажну лінію і потім затягніть болти (3). Болти слід затягувати рівномірно, щоб обидві частини хомута знаходились паралельно.
 • Крізь штуцер хомута зробіть отвір діаметром 7 мм.
 • На дренажну трубку JG (чорного кольору) одягніть пластикову гайку і вставте трубку в дренажний хомут, наверніть гайку на штуцер. Перевірте міцність закріплення трубки: при зусиллі 8–10 кгс трубка не повинна витягуватися.

Установка щілинної вставки** (мал. 6)

blank
Установка щілинної вставки** (мал. 6)
 • Вийміть щілинну вставку, що знаходиться під кришкою водоочисника. Для того, щоб зняти кришку, необхідно повернути три фіксатори проти годинникової стрілки.
 • Встановіть щілинну вставку в трубку 3/8” (9,5 мм) як вказано на мал. 6 і під’єднайте даний кінець трубки до водоочисника.

УВАГА! В комплект входять три вставки: одна — для установки, дві — запасні.

Запуск DWM/RO

blank
Запуск DWM/RO

Для запуску DWM/RO необхідно підключити трубки для підводу води і провести процедуру промивки модулів та мембрани.

КРОК 1 Під’єднайте трубки для підводу води, згідно малюнку нижче. Схема підключення трубок показана на мал. 2.

Як від’єднувати трубки JG

Вийміть з під пластикової втулки (1) запорну кліпсу (2), вставте попередньо змочений водою кінець трубки (3) у втулку штуцера до упору на глибину приблизно 20 мм і встановіть кліпсу (2) на місце.

Перевірте міцність закріплення трубки (3): при умові 8–10 кгс трубка не повинна витягуватися.

Як від’єднати трубки JG

Вийміть з під пластикової втулки (1) запорну кліпсу (2) та, натиснувши на торець пластикової втулки, витягніть трубку (3). Для натискання використовуйте ключ (4) для приєднання трубок, що входять до комплекту водоочисника.

*Виробник залишає за собою право використовувати дренажні хомути іншої конструкції. При необхідності звертайтесь до сервісної служби.
** Встановлюється за бажанням при великому вмісті механічних домішок у воді.

КРОК 2 Підготовка водоочисника до експлуатації

 1. Зніміть кришку з водоочисника, попередньо повернувши три фіксатори проти годинникової стрілки на 90° (мал. 7).
 2. Дістаньте сервісну заглушку (мал. 1 Б), що знаходиться під кришкою водоочисника.
 3. Зніміть з модулів термоутягуючу плівку та транспортні заглушки (якщо вони є).
 4. Намочіть ущільнюючи кільця на штуцерах модулів під потоком води.
 5. Для зручності стопорні кнопки колекторів мають різні кольори. Встановіть модулі в порядку, вказаному в таблиці 1.
 6. Встановіть вхідний кран на вузол підключення в положення «Відкрито».
 7. Відкрийте кран для чистої води на 10 хвилин. Наявність шуму при промиванні модулів не являється несправністю в роботі системи.
 8. Закрийте кран для чистої води.

КРОК 3 Промивка блоку зворотноосмотичної мембрани

 1. Встановіть вхідний кран на вузол підключення в положення «Закрито».
 2. Встановіть модулі у відповідно таблиці 2, для цього: Зніміть сервісну заглушку та встановіть мембранний модуль; Поміняйте місцями модулі К5 и К2.
 3. Переведіть вхідний кран на вузлі підключення в положення «Відкрито».
 4. Відкрийте кран для чистої води. Дочекайтесь коли потече вода з крана.
 5. Пропустіть воду через DWM/RO протягом 1 години.*
 6. Закрийте кран чистої води.

КРОК 4 Промивка модуля кондиціонування

 1. Закрийте кран для чистої води та заповніть накопичувальний баку. Це займе 30–50 хвилин в залежності від тиску в водопроводі. Відкрийте кран для чистої води та дочекайтесь поки не витече вся вода з накопичувального баку.
 2. Повторіть цю операцію ще два рази.
 3. Закрийте кран для чистої води.
 4. Після заповнення бака DWM/RO готовий до роботи.
blank

ПРИМІТКА: Процедура загальної промивки при установці займає близько 3 годин.

Заміна модулів

Строк служби зворотноосмотичної мембрани (модуль KO-50S / RO-50S і KO-100S / RO-100S) напряму залежить від працездатності блока попередньої водопідготовки (модулей К5 та К2). Тому дуже важливо вчасно проводити заміну фільтруючих модулів.

*В залежності від умов зберігання, транспортування і експлуатації повна промивка мембранного модуля займає не більше 24 годин.

Для заміни модулів попередньої водопідготовки К5 та К2

 • Встановіть вхідний кран на вузлі підключення в положення «Закрито» та відкрийте кран чистої води, щоб скинути тиск.
 • Натиснувши до упору та утримуючи стопорну кнопку, поверніть використаний фільтруючий модуль попередньої очистки К5 та (або) К2 за годинниковою стрілкою та зніміть їх.
 • Встановіть нові модулі попередньої очистки К5 та (або) К2 згідно таблиці 1.
 • Натиснувши до упору та утримуючи кнопку, поверніть змінний модуль проти годинникової стрілки та зніміть його.
 • Встановіть на місце змінного мембранного модуля сервісну заглушку мал. 9.
 • Встановіть вхідний кран на вузлі підключення в положення «Відкрито», відкрийте кран чистої води та протягом 20–30 хвилин промийте модулі попередньої водопідготовки.
 • Встановіть вхідний кран на вузлі підключення в положення «Закрито».
 • Встановіть модулі на місця згідно таблиці 2 , для цього: – встановіть замість сервісної заглушки мембранний модуль; поміняйте місцями модулі К5 та К2.
 • Встановіть вхідний кран на вузлі підключення в положення «Відкрито» та закрийте кран чистої води.
 • Переконайтесь, що з’єднання DWM / RO герметичні.
blank

Для заміни модуля кондиціонування К7М

 • • Встановіть вхідний клапан на вузлі підключення в положення «Закрито» та відкрийте кран для чистої води, щоб скинути тиск.
 • Натиснувши до упору та утримуючи стопорну кнопку, поверніть використаний модуль кондиціонування К7М за годинниковою стрілкою та зніміть його.
 • Встановіть новий модуль кондиціонування.
 • Встановіть вхідний кран на вузлі підключення в положення «Відкрито» та дочекайтесь поки вся вода витече з накопичувального бака через кран для чистої води.
 • Закрийте кран чистої води.
 • Після того, як бак заповниться, DWM/RO готовий до роботи.
 • Переконайтесь що всі з’єднання DWM/RO герметичні.

Для заміни мембранного модуля KO-50S / RO-50S або KO-100S / RO-100S

 • Встановіть вхідний кран на вузлі підключення в положення «Закрито» і відкрийте кран для чистої води, щоб скинути тиск.
 • Натиснувши до упору та утримуючи стопорну кнопку, поверніть використаний мембранний модуль за годинниковою стрілкою та зніміть його.
 • Встановіть новий мембранний модуль на місце знятого.
 • Пропустіть воду через DWM/RO протягом 3 годин*.
 • Після того, як бак заповниться, DWM/RO готовий до роботи.
 • Переконайтесь що DWM/RO герметичний.
 • Закрийте кран чистої води.
 • Переведіть вхідний кран на вузлі підключення в положення «Відкрито».

*В залежності від умов зберігання, транспортування та експлуатації повна промивка мембранного модуля займає не більше 24 годин.

Для заміни щілинної вставки:

 1. Закрийте вхідний кран і відкрийте кран для чистої води, щоб скинути тиск.
 2. Дістаньте щілинну вставку з трубки (див. мал. 6 ).
 3. Замініть на нову або промийте встановлену під потоком холодної води.
 4. В разі, якщо щілинна вставка забруднюєтеся частіше за модулі блока попередньої водопідготовки, рекомендуємо встановити додатковий рівень механічної очистки води, наприклад Фільтр попереднього очищення Аквафор для холодної води.
 5. Проводити процедуру промивки не потрібно.

Правила зберігання та транспортування

DWM/RO слід зберігати при температурі від +5 до +38 °С в поліетиленовій упаковці та картонній тарі в за- критих приміщеннях з природньою вентиляцією при відносній вологості не вище 80%.

Мембранний модуль поставляєтеся в герметичній упаковці. Після того, як упаковка буде відкрита, допускається зберігати мембранний модуль не більше 3­х днів. Важливо, не піддавати мембранний модуль дії високих чи низьких температур, потраплянню
прямих сонячних променів.

Забороняється кантувати DWM/RO, піддавати його ударам та іншим механічним діям. DWM/RO транспортують всіма видами критих транспортних засобів.

Безпека

DWM/RO призначений для доочищення та пом’якшення води.
При установці DWM/RO поза системою централізованого водопостачання рекомендується провести аналіз води.

 • Якщо до фільтра вода не відповідає загальним нормам, строк служби блока попередньої фільтрації та зворотноосмотичної мембрани різко знижується.
 • Якщо до фільтра вода суттєво відрізняється від загальних санітарних вимог, рекомендовано встановити додатково системи водопідготовки (системи проти заліза, пом’якшувачі, знезаражувачі, механічні фільтри та ін.).
 • Хоч система зворотного осмосу спроможна затримувати бактерії та віруси, які можуть бути присутні в холодній воді до фільтра, рекомендовано використовувати систему тільки з водою безпечною в мікробіологічному сенсі. Не використовуйте систему з водою невідомої якості, що не проходила дезінфекцію.

Очищена вода не підлягає довготривалому зберіганню. Рекомендуємо використовувати свіжу фільтровану воду.
Користуйтеся DWM/RO тільки для очищення води холодного водопостачання.

Водоочисник не підлягає консервації

Якщо ви не плануєте використовувати водоочисник більше 2 діб, перекрийте подачу води на водоочисник (для цього встановіть кран на вузлі підключення в положення «Закрито»).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Не рекомендується проводити роботу по підключенню DWM/RO до водопровідних мереж самостійно. Для підключення DW M/ RO рекомендовано звернутися в сервісну службу «tz.ua».

Виробник не несе відповідальності за неналежну якість роботи по підключенню DWM/RO до водопровідної мережі, а також за результат цієї роботи. Відповідальність за недоліки цієї роботи або заподіяння шкоди здоров’ю або майну поживача або іншим особам внаслідок цих недоліків несе виконувач цієї роботи.

Допускається використовувати тільки крани і трубки, що входять до комплекту постачання. При транспортуванні, зберіганні та використанні DWM/RO бережіть його від ударів та падінь, а також від замерзання в ньому води.

Строки служби та гарантія

Строк служби DWM/RO (крім змінних фільтруючих модулів) складає 5 років* з дати виробництва. По закінченню строку служби водоочисник підлягає заміні.*

Строк служби (ресурс) змінних фільтруючих модулів обчислюється з дати продажу DWM/RO споживачу через роздрібну мережу. Дата продажу DWM/RO (з модулями змінними фільтруючими) визначається штампом магазину в цій інструкції або касовим чеком.
Якщо дату продажу DWM/RO встановити не можливо, строк служби змінних модулів обчислюється з дати виробництва.

Строк зберігання DWM/RO (з комплектом змінних модулів) до початку експлуатації — не більше 3-х років при температурі від +5 до
+38 °С, без порушення упаковки.

Гарантійний строк* експлуатації DWM/RO (крім змінних фільтруючих модулів) — 1 рік з дати продажу. Виробник звільняєтеся від
гарантійних зобов’язань, якщо втрачена дана інструкція з проставленими датами виробництва і/або продажу та відсутні інші
способи встановлення строку експлуатації виробу.

Виробник звільняєтеся від відповідальності в разі:

 • порушенняспоживачемправилмонтажу (установки) виробу, викладених в даній інструкції;
 • якщо змінні фільтруючи модулі, відпрацювали ресурс, та не відбулась своєчасна їх заміна;
 • експлуатації DWM/RO з перевищенням меж, встановлених технічними вимогами за умов експлуатації виробу (див. дану інструкцію з експлуатації) .

При наявності претензій до роботи DWM/RO слід звернутись до продавця або до виробника. Не приймаються претензії по водоочисникам, що мають зовнішні пошкодження.

Водоочисник не потребує передпродажної підготовки.

*Незалежно від строку початку експлуатації виробу.
** Дата виробництва — дата типу ДД.ММ.РРРР, що вказана виробником на етикетці, що розміщена на корпусі RO/DWM та
в даній інструкції з експлуатації.
*** Використання водоочисника по закінченню строку служби може призвести до нанесення шкоди здоров’ю або майну
користувача, або інших осіб і повинно бути припинено.
**** Період, в продовж якого виробник зобов’язуєтеся забезпечувати користувачу можливість використання товару за
призначенням та нести відповідальність за істотні недоліки.
* Період, впродовж якого у разі виявлення недоліків в товарі, виробник зобов’язаний задовольнити вимоги споживача.

Назва модуля та його строк служби (ресурс)

Модуль К5 3–4 місяці*

Модуль К2 3–4 місяці*

Модуль змінний мембранний KO-50S / RO-50S /KO-100S / RO-100S 1,5–2 роки*

Модуль К7М 1 рік*

Данні наведені з розрахунку 10-12 літрів води на добу для родини з 3-4 осіб.

УВАГА! В залежності від кількості домішок в вихідній воді строк служби (ресурс) модулів попередньої водопідготовки може змінюватись. Строк служби (ресурс) модулів вказаний для води, що відповідає діючим стандартним нормативам.

Якщо на вхід DWM/RO поступає вода, що не відповідає діючим стандартним нормативам, з великим вмістом механічних домішок, модулі змінні фільтруючі К2 та К5 необхідно замінювати кожні 1–2 місяці.

Строк служби мембранного модуля напряму залежить від працездатності блоку водопідготовки. Будь ласка, виконуйте своєчасну заміну фільтруючих модулів, які вичерпали ресурс.

blank

*Якщо вода з відкритого крану чистої води поступає менше 50мл/хв, рекомендовано також замінити мембранний модуль.

Оцените post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *