Очищення води від вірусів
В наш час, коли весь світ зіткнувся з пандемією, викликаною вірусом COVID-19, все більше людей замислюються про те, як захистити себе та своїх близьких від зараження вірусом. Одним із найефективніших методів захисту є використання фільтрів для очищення води від вірусів.
Віруси можуть поширюватися через воду, тому очищення води від вірусів є важливим аспектом боротьби із поширенням інфекції. Фільтри для води можуть видаляти віруси з води, запобігаючи їх попаданню в організм людини.
Існує кілька типів фільтрів, які можна використовувати для очищення води від вірусів. Наприклад, фільтри зворотного осмосу можуть видаляти з води як бактерії, а й одноклітинні мікроорганізми, віруси, солі важких металів е, мінерали та інші забруднювачі. Однак такі фільтри можуть бути досить дорогими, а також можуть вимагати частої заміни мембрани з певною періодичністю.
Інший тип фільтрів – це вугільні фільтри. Вони можуть видаляти з води переважно хлор, пестициди та інші хімічні забруднювачі. Такі фільтри є більш доступними, ніж фільтри зі зворотним осмосом, вони видаляють патогенну мікрофлору не повністю, стабілізуючи її розвиток присутністю катіонів срібла.
Існують також типи фільтрів з ультрафіолетовими лампами, які можуть видаляти бактерії та віруси з води шляхом опромінення її ультрафіолетовим світлом, та фільтри з озонуванням, у яких використовують озон для знищення бактерій, одноклітинних мікроорганізмів, вірусів.
Фільтрування води від солей жорсткості та важких металів
Крім видалення мікроорганізмів такі фільтри для води можуть допомогти і усунення проблеми з солями жорсткості, що викликають появу накипу, а також проблеми, пов’язані з наявністю катіонів важких металів, які можуть накопичуватися в організмі людини і призводити до повільного, малопомітного отруєння.
Солі жорсткості, які присутні у воді, можуть бути причиною багатьох проблем, таких як утворення накипу на стінках ванних кімнат, посуді і навіть на зубах, викликати серйозні проблеми зі здоров’ям людини таких, як закальцинування та крихкість судин людини та виникнення внаслідок цього інфаркту , інсульту, а також до появи каменів у нирках. Крім того, зазначені домішки можуть впливати на смак і якість питної води, роблячи її менш приємною для вживання. Фільтри для води спеціально розроблені для видалення солей і солей жорсткості і солей важких металів допомагають вирішити ці проблеми.
Один з найпоширеніших типів фільтрів, що використовуються для видалення солей важких металів та солей жорсткості – це фільтри на основі іонобмінних смол (катіонітів). Ці фільтри працюють за принципом обміну катіонів кальцію і магнію (які є основними причинами утворення солей жорсткості у воді) на катіони натрію, не змінюючи таким чином природний Ph води, або катіону водню, що підкислюють воду.
Іонобмінні смоли є дрібнодисперсними сферичними гранулами високомолекулярних речовин, до складу яких входять катіони натрію або водню. У міру того, як вода проходить через ці гранули, катіони кальцію і магнію поглинаються гранулами іонообмінних смол, а замість смоли виділяють у воду катіони натрію або водню. Це дозволяє знижувати жорсткість води та кількість солей та важких металів.
Інший тип фільтрів, який може використовуватися для видалення солей та солей жорсткості з води – це розглянуті раніше зворотноосмотичні фільтри. Ці фільтри працюють шляхом пропуску води через мембрану з високою щільністю, яка повністю затримує і скидає в каналізацію іони солей жорсткості, а також решту всіх забруднювачів: механічні, хімічні домішки, бактерії та віруси.
Але як вибрати фільтр для очищення води?
Для цього потрібно враховувати низку факторів, таких як необхідна потужність фільтра, тиск у водопровідній воді, необхідна глибина очищення води, від якого виду мікрофлори потрібно очистити воду тощо. Тому перед покупкою фільтра для води варто проконсультуватися з фахівцем