Без категорії

Фільтри тонкого та грубого механічного очищення води

Комплект магистральных фильров

Пропонуємо вашій увазі класифікацію методів механічного очищення води залежно від розмірів часток, що фільтруються, різних видів забруднювачів рідин (води).

Механічна фільтрація (макрофільтрація)

Розміри частинок, що фільтруються, при такому очищенні складають до 5 мікрон, надалі мкм. Вони видно неозброєним оком людини. Це, як правило, пісок, мул, іржа, колоїдне залізо, пилок рослин, гранули іонообмінної смоли, цисти Giardia, Griptosporium, бактерії. нержавіючих сіток.

Мікрофільтрація

Розміри частинок, що фільтруються, при такій фільтрації складають від 0,1 до 5мкм, які видно вже під мікроскопом. Це сажа, бактерії, латексні емульсії, волокна азбесту, бактерії, тютюновий дим, пігменти фарб тощо.

Мікрофільтрацію виробляють поліпропіленових щільних пучках з високотехнологічних половолоконних волокон діаметром 1мкм, порожнистих всередині. Такі половолоконні мембрани виробляються в Японії та дозволяють повністю очищати воду від бактерій без застосування токсичних бактерицидних добавок, що шкідливо впливають на корисну мікрофлору людини. Таку воду можна пити без кип’ятіння. Мембрани такого типу використовуються у фільтрах фірми Аквафор, Райфіл та ін.

Ультрафільтрація

Розміри відфільтрованих частинок лежать у діапазоні від 0,05 до 0,1 мкм. Такі частинки можна розрізнити тільки під електронним мікроскопом. До них відносяться всі види вірусів, бактерії, альбумін, сажа, желатин, кремнієва кислота, волокна азбесту і т.д. Така фільтрація проводиться полімерною ультрафільтраційною мембраною.

Нанофільтрація

Розміри частинок принанофільтрації, що видаляються, лежать в межах від 0,001 до 0,0001мкм. Це органічні молекули, пестициди, гербіциди, синтетичні фарби, віруси, бактерії, ендотоксини тощо. Така фільтрація проводиться спеціальною полімерною мембраною у вигляді рулону з нормованою пористістю вище зазначеному діапазоні. Частини, що видаляються, можна розрізнити тільки під електронним мікроскопом.

Зворотно-осмотична мембранна очистка

Таке очищення здійснюється напівпроникною полімерною мембраною з порами-осередками розміром до 0,0005мкм, порівнянними з діаметрами атомів. Так, наприклад, розмір молекули води становить 0,00028 мкм, яка з легкістю проходить через осередки зворотно-осмотичної мембрани, тоді як молекули майже всіх інших речовин мають значно більші розміри і тому не можуть подолати таку мембрану. Наприклад, віруси більші за такий осередок у 200 разів, а бактерії у 4000 разів. На виході такої мембрани виходить стерильна, практично ідеально чиста вода. Частки, що фільтруються, такої частинки помітні тільки з сучасними мікроскопами роздільною здатністю до розмірів атомів і молекул.

5/5 - (1 vote)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *