Без категорії

Термін служби та ремонт накопичувального бака зворотного осмосу

Накопительный бак стальной 12 л для обратного осмоса

Призначення бака у системі зворотного осмосу

Щоб питна вода завжди була доступною та безпечною для споживання, домогосподарствам слід інвестувати у фільтр зворотного осмосу. Це дозволяє легко отримати доступ до чистої та фільтрованої води. Незважаючи на швидкість фільтрації, тиск на виході порівняно слабкий. Таким чином, важливо регулярно збирати, зберігати та підтримувати чисту подачу води.

Для цього в конструкцію фільтра вбудовано накопичувальний бак. Матеріал, з якого виготовлений його зовнішній корпус, значення не має – метал чи пластик, але внутрішня частина зібрана за звичайною акумуляторною схемою. Цей резервуар міститиме очищену воду.

Ознаки несправностей роботи накопичувального бака фільтра зворотного осмосу

Проблема:

Натиск води, що виходить із крана, слабкий. Зниження продуктивності фільтра є поширеною проблемою і її необхідно вивчити.

Діагностика та усунення:

Перш ніж щось починати, важливо переконатися, що бак заповнений водою – це можна швидко зробити, перевіривши його вагу. Якщо ємність надто важка для підйому, а вода в ній не тече з крана, це може бути пов’язане з низьким тиском повітря в нижній камері, що перешкоджає її мембрані.

Тиск повітряної камери повинен бути правильно відрегульований, тому для цієї мети в передню частину бака вбудований ніпель. Вам необхідно заповнити його повітрям до досягнення номінального значення (0,5 бар).

Проблема:

Якщо ви спробуєте наповнити нижню камеру бака повітрям, натомість із ніпеля витіснятиметься вода.

Діагностика та усунення:

Якщо вода тече з дна бака через ніпель, то, швидше за все, пошкоджено роздільну діафрагму. У нинішніх обставинах необхідна повна заміна накопичувального бака. Для цього необхідно придбати новий накопичувальний бак, що відповідає моделі фільтра зворотного осмосу, та підключити його до системи очищення за допомогою крана.

Після цього слід промити нову ємність 1-2 рази:

відкрити кран на баку для накопичення чистої води

зачекайте, доки бак повністю не заповниться. Як тільки це буде зроблено, вода більше не тектиме в каналізацію.
відкрийте кран біля раковини і продовжуйте виливати воду, доки бак не спорожніє

Після завершення налаштування ви можете використовувати систему у звичайному режимі.

Важливо пам’ятати, що, як рекомендують виробники, накопичувальний бак системи фільтрації зворотного осмосу слід замінювати кожні 3-4 роки експлуатації. Оптимальний термін служби фільтра багато в чому залежить від умов його експлуатації, регулярного технічного обслуговування, процедур дезінфекції та якості води, що надходить. Рекомендується періодично замінювати його з гігієнічних міркувань.

Дезинфекція зворотного осмосу, що і як робити?

Фільтри зворотного осмосу зазвичай вимагають більшого обслуговування ніж звичайні системи фільтрації води. Щоб пристрій завжди працював оптимально, важлива регулярна заміна картриджів та дезінфекція резервуара для зберігання. Роблячи це, він гарантує, що система працює в міру своїх можливостей.

Чому потрібно робити дезінфекцію бака зворотного осмосу?

Користувачі фільтрів зворотного осмосу обов’язково повинні приділяти увагу регулярному очищенню накопичувального бака, оскільки це необхідно для його функціонування.

З часом і зміною рівня pH вашої води у резервуарі для зберігання можуть відбуватися різні хімічні реакції. Ось чому важливо стежити за якістю води у такому баку. Якщо ваша вода занадто кисла, це може призвести до проблем у довгостроковій перспективі, таких як дивний смак води, накопичення біоплівки та зростання бактерій/вірусів. Важливо ретельно стежити за рівнем pH, якщо ви хочете уникнути таких проблем.

Як почистити/мити бак для зворотного осмосу?

Вам не потрібно турбуватися про професійну допомогу або інструменти для очищення та дезінфекції резервуара. Це цілком здійсненно з базовими предметами та спорядженням, які вже є у вашому розпорядженні. Просто дотримуйтесь покрокових інструкцій:

Крок 1 – Звільнення резервуара зворотного осмосу

Щоб підготувати систему зворотного осмосу, спочатку перекрийте кульовий кран, що з’єднує трубопровід та трубки. Потім відкрийте кран чистої води на раковині, щоб злити всю воду, що зберігається, і залишити бак порожнім.

Крок 2 – Дезінфекція бака зворотного осмосу

Пігулки Dutrion 1 грам є відмінним вибором для очищення та дезінфекції резервуарів зворотного осмосу. Завдяки вмісту діоксиду хлору цей продукт зарекомендував себе як найкращий біоцид проти біоплівок, що утворюються в закритих системах. Діоксид хлору є кращим біоцидом через його ефективність знищення як планктонних, так і сидячих бактерій, навіть якщо вони утворюють біоплівку слизової. Діоксид хлору єдина речовина, яка ефективно руйнує біоплівку і не утворює у воді небезпечні сполуки. Мікроорганізми часто не здатні створювати захисні бар’єри проти цих молекул, що робить їх високоселективними та ефективними. Крім того, їх фізико-хімічні властивості залишаються стабільними навіть за різних значеннях pH навколишнього середовища, що надає їм переваги.

Коли вся вода злита, перекрийте кран чистої води. Потім від’єднайте трубку, що з’єднує накопичувальний бак із постфільтром.

Створити розчин для знищення мікробів легко. Все, що вам потрібно зробити це взяти 50 мл води в контейнер і додати 1 грам таблетки Dutrion. Дайте таблетці повністю розчинитись у воді протягом 5-10 хвилин, і ваш дезінфікуючий розчин буде готовий.

Для зручності можна використовувати шприц на 20 мл для заповнення резервуара для зберігання простим концентратом.

Візьміться за трубку, щоб вона не вислизнула, потім натисніть на поршень шприца, щоб ввести рідину в резервуар. Як це буде зроблено, перекрийте кран накопичувального бака, не від’єднуючи від шприца; це запобігає витоку вмісту через тиск. Продовжуйте повторювати кроки, доки додайте в бак весь концентрат діоксиду хлору Dutrion.

Встановіть з’єднання між накопичувальним баком та постфільтром, з’єднавши їх відповідні трубки. Потім відкрийте кульовий кран, щоб відправити воду через систему зворотного осмосу.

Через 5 хвилин відкрийте кран накопичувального бака, щоб свіжа вода надійшла та змішалася з концентратом усередині.

Дайте резервуару для зберігання наповнитись, а потім закрийте кран.

Щоб ретельно продезінфікувати резервуар для зберігання, слід залишити мінімум на 8-12 годин. Таким чином, ви можете максимізувати можливості дезінфекції.

Крок 3 – Промивання бака після знезараження

Перекрийте кульовий кран між основною трубою та трубою, що йде до системи зворотного осмосу.

Щоб скинути тиск, відкрийте кран чистої води поруч із раковиною.

Від’єднайте трубку, що з’єднує накопичувальний бак та постфільтр. Не забудьте закрити кран у верхній частині бака!

Підключіть трубку, що виходить із резервуара, до раковини і відкрийте кран у верхній частині резервуара, щоб злити всю воду.

Відновіть усі з’єднання.

Процедуру дезінфекції накопичувального бака зворотного осмосу закінчено і фільтром можна буде користуватися.

Але на жаль з нашого багаторічного досвіду подібна дезінфекція бака хлорорганічними сполуками з подальшим промиванням водою не завжди призводить до позитивного результату, і бак все-таки потрібно замінити на новий.

Краще наскільки можна не залишати ваш осмос на тривалий час без протоки води, тобто. у неробочому стані. У крайньому випадку після такого простою більше одного, двох тижнів перевірити якість його роботи TDS-метром за формулою Ск-Сф/Ск, де Ск – показання TDS-метра з проби водопровідної води, Сф – показання TDS-метра з проби очищеної води вашим осмосом .

Докладніше про цей метод перевірки працездатності осмосу дивіться статтю на нашому сайті tz.ua «Що буде з фільтром, якщо ним довго не користуватися. Правила експлуатації фільтра після тривалої відсутності протоки у ньому”.

Оцените post