ВПЛИВ ШВИДКОСТІ ОЧИСТКИ ВОДИ НА ЯКІСТЬ ФІЛЬТРАЦІЇ
Спробуємо розібратися в цьому питанні. У різних моделях очищувачів фільтрація здійснюється різними способами, тому конструктивні особливості фільтрів, технологічні параметри сорбентів, пористість механічних модулів, призначення та вимоги споживачів до водоочисником не дозволяють однозначно відповісти на це питання. Розділимо водоочисники за конструктивними параметрами на групи.
Фільтри-глечики
У глечиках практично неможливо регулювати швидкість фільтрації, так як це обумовлено конструктивними особливостями глечиків, розміром картриджа, складом сорбенту і тим, що вода очищається під власним тиском самопливом. Також споживачі хочуть скоріше отримати чисту воду з воронки в сам глечик. Тому виробники фільтрів глеків, з огляду на все перераховане вище, підбирають правильне співвідношення сорбентів і розміри змінного модуля.
Фільтри на основі зворотного осмосу
Обратноосмотичні водоочисники – це складні технологічні установки, в яких конструктивно закладена певна швидкість фільтрації і вплинути на неї неможливо, так як вхідні в комплект датчики, гідроавтомат і обмежувач потоку просто не дозволять цього зробити! Головним елементом, що фільтрує в зворотному осмосу є мембрана, що має свою продуктивність, на максимальне використання якостей якої налаштована система, а все інше працює на забезпечення її якісної роботи і продовження терміну служби.
У разі використання зворотного осмосу без накопичувальної ємності ви можете підібрати комфортну для вас швидкість фільтрації, але на якість очищення це зміна швидкості ніяк не вплине.
У разі використання системи з накопичувальним баком система сама визначає швидкість фільтрації і заповнює накопичувальну ємність, а чиста вода потрапляє до вас з бака завдяки тиску в баку.
Фільтри для душа
Фільтри для душа не призначені для створення питної води, їх завдання поліпшити водопровідну воду для більш комфортного купання. Тому виробники виходять перш за все з зручності користування споживача і розраховують ефективність картриджа за сукупністю параметрів.
Проточні і магістральні фільтри
У проточних і магістральних фільтрах вода під час очищення прямотоком проходить через механіку, сорбенти, смоли, суміші, і виробник розраховує оптимальну швидкість фільтрації, виходячи з призначення водоочищувача і потреб користувача. Ця швидкість вказується виробником, і її варто дотримуватися.
Хоча існують різні думки з цього приводу. Ми спробуємо провести невеликі експерименти на цю тему, про результати яких повідомимо вам в наступних статтях.