Без категорії

Як часто міняти фільтри, модулі (картриджі) в настільних фільтрах, насадках на кран Аквафор, Гейзер, Бриз, Raifil, Ювента

modern_isp2_green_ls1

Як правило, люди під терміном експлуатації настільного фільтра мають на увазі час служби використовуваних в ньому змінних картриджів (касет, модулів).

Але і самі насадки на кран слід міняти у випадках:

  • механічних пошкоджень
  • потертості і тріщини в місцях зіткнення з водою
  • в разі тривалого використання фільтрів (наприклад Аквафор рекомендує використовувати системи не більше 5 років)

Як часто міняти картриджі у фільтрах-насадках

Ресурс картриджів або комплектів змінних модулів (варіюється від 300 до 4000 літрів) можна побачити на упаковці.

Частоту зміни модулів споживач може розрахувати самостійно, враховуючи добову потребу здорової людини в воді – 2 літри і кількість осіб в сім’ї. Наприклад: в сім’ї 3 особи, тоді добова потреба води в родині з трьох осіб складе 6 літрів. Якщо ресурс модуля 3000 літрів, то поділивши на 6 літрів, ми отримуємо 500 днів, хоча більшість виробників рекомендують міняти картриджі не рідше ніж раз на рік.

Особливу увагу слід звернути на зм’якшуючим картриджі

Ресурс таких картриджів становить як правило від 100 до 500 л. в залежності від концентрації солей жорсткості у вихідній воді, пори року. Тому, для запобігання утворення накипу, зм’якшуючим касети потрібно міняти частіше.

Величина ресурсу залежить від великої кількості факторів:

  • від типу води (водопровідна, річкова, артезіанська)
  • від мінерального складу (фторированная, залозиста жорстка, м’яка, глиниста і т.д.)
  • від концентрації шкідливих домішок на прикладі концентрації солей жорсткості
  • від виду ex exпрімесей (для різних домішок – різні ресурси)
  • від сезону року: наприклад, взимку рівень концентрації в Одесі солей жорсткості 8-8,5 мг-екв / літр, а влітку – 4-5 мг-екв / літр. Значить влітку ресурс одного і того ж модуля по солям жорсткості в Одесі в два рази більше, ніж взимку. Така закономірність справедлива для всіх регіонів України
  • від типу сорбенту (Аквальон, вугілля, марок іонообмінних смол, технологій і т.д.).

Як видно з вище перерахованого, поняття ресурсу фільтру, модулів – це багатокомпонентна, усереднена величина, яка визначається дослідним шляхом фірмою-виробником.

Ресурс фільтру і змінних модулів

Часто виробники крім величини ресурсу вказують максимальний термін служби модулів, навіть незважаючи на те, що ресурс за вказаний строк не був споживачем вичерпаний. Це пов’язано з тим, що деякі компоненти в сорбенті можуть руйнуватися під дією хлору, кисню у воді та ін., Або пояснюється надмірною накопиченням шкідливих домішок на сорбенті понад термін служби модулів. Тому термін служби картриджа не безмежний, і модулі необхідно своєчасно замінювати в фільтрах, щоб постійно отримувати якісно очищену воду.

Частоту зміни модулів в фільтрах також можна визначити ресурсом модуля, тобто то кількістю води, яке даний модуль здатний якісно очистити (в разі глеків, настільних, обратноосмотічеськіх, проточних фільтрів – до рівня питної води який в Україні регламентується такими документами:

«Державні норми і правила« Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною »(ДСанПіН 2.2.4-171-10 від 1 липня 2010 р за номером 452/17747.
Державні санітарні правила і норми (ДСанПiн номер 383 (186/1940 «вода питна»).
Слід зазначити, що існують моделі, до яких підходять тільки певний вид картриджів. Але, більшість модулів до проточних фільтрів різних брендів взаємозамінні.

Наприклад: Ecosoft, Аквафор, Бриз, Нова вода, Гейзер, Raifil, Атлас, Аквафильтр, Crystal.

Детальніше про сумісність і терміні служби можна дізнатися у консультантів магазину на сторінці Контакти.

Оцените post