Всім відомий факт, що «ми – є те що ми їмо». Можна додати «і те, що ми п’ємо»
Тобто на думку Всесвітньої Організації Здоров’я, на якість, тривалість життя людини і якість здоров’я людини впливає якість їжі та питної води, точніше її ступінь чистоти і оптимальний мінеральний склад.
Якщо вода очищена від шкідливих домішок, але не відрегульований її мінеральний склад по по солям жорсткості (а це солі кальцію і магнію), то в організмі людини накопичуються відповідні патологічні зміни.
Надлишок солей жорсткості у питній воді (це питна вода з високою жорсткістю або жорстка артезіанська вода) викликає появу артритів, артрозів суглобів, відкладення каменів в нирках (це урати, оксалати кальцію і магнію). У людини відбувається порушення кров’яного тиску-з’являється «ниркова» гіпертонія та інші захворювання нирок.
Крім того ,, недавно американські вчені в ході експерименту протягом семи років на трьох тисячах випробуваних встановили, що при при вживанні людиною протягом тривалого часу дуже жорсткою питної води відбувається закальцінірованіе кровоносних судин тіла, судин серця, головного мозку та ін. Органів тіла людини , що викликає втрату їх еластичності, тобто крихкість судин.
Це призводить також до нестабільності кров’яного тиску і часто – до розривів судин, тобто до інфарктів і інсультів. Але організм людини здатний частково відновлювати еластичність судин, якщо людина починає постійно протягом тривалого часу пити воду з оптимальною жорсткістю. Спостерігається руйнування, «розмивання» дуже важкорозчинних каменів в нирках (уратів, оксалатів) до стану піску.
Вода є найсильнішим розчинником, вона розчиняє в природі в більшій чи меншій в ступеня всі відомі речовини на землі: метали, пластики, камені і т.д. Тому самого нерозчинної речовини людина випиває з водою за все життя сто грамів – і це скло.
Питна, низько мінералізована вода, або абсолютно деминерализованная вода вимиває з зубів і кісток корисні мінерали кальцію і магнію. Щоб цього не допускати – необхідно обов’язково питну воду перед вживанням насичувати цими корисними мінералами, і, будучи попередньо насиченою цими мінералами, вода не буде їх «діставати» з зубів і кісток людини.
Крім того, низько або абсолютно деминерализованная вода дуже несмачна, тому що не містить мінерали, що надають їй відповідний смак. Ось чому моряки далекого плавання, п’ють протягом тривалих рейсів демінералізовану воду після різних опріснювачів без подальшої мінералізації, відрізняються часто поганим станом зубів, страждають від флюорозу. На жаль, лікарі рекомендують їм вживати в їжу різні дорогі мінеральні комплекси, абсолютно не вирішують цю проблему замість того, щоб порекомендувати установку після опріснення відповідного мінералізатора очищеної води в опріснювачах.
З усього цього стає ясно, що здорова, питна вода обов’язково повинна містити оптимальний, фізіологічно збалансований мінеральний склад по солям кальцію і магнію.