Питна, низько мінералізована вода, або абсолютно деминерализованная вода вимиває з зубів і кісток корисні мінерали кальцію і магнію. Щоб цього не допускати – необхідно обов’язково питну воду перед вживанням насичувати цими корисними мінералами, і, будучи попередньо насиченою цими мінералами, вода не буде їх «діставати» з зубів і кісток людини.
Крім того, низько або абсолютно деминерализованная вода дуже несмачна, тому що не містить мінерали, що надають їй відповідний смак. Ось чому моряки далекого плавання, п’ють протягом тривалих рейсів демінералізовану воду після різних опріснювачів без подальшої мінералізації, відрізняються часто поганим станом зубів, страждають від флюорозу. На жаль, лікарі рекомендують їм вживати в їжу різні дорогі мінеральні комплекси, абсолютно не вирішують цю проблему замість того, щоб порекомендувати установку після опріснення відповідного мінералізатора очищеної води в опріснювачах.
Шкідливі речовини в воді
Більшість шкідливих речовин, що містяться у водопровідній, артезіанської водах, не має ні смаку, ні запаху, ні кольору, проте вкрай негативно впливають на здоров’я людини.
Одним з найбільш небезпечних речовин, що містяться у воді, використовуваної людиною, є фтор і фтор сполуки, що потрапляють з грунту. Ці сполуки викликають у людини таке серйозне захворювання зубів і кісток, як флюороз, потім розвиваються остеопороз кісток і остеосклероз, що супроводжуються порушенням рухливості суглобів.
Цікавий факт, що нестача цього мікроелемента може викликати каріозна поразка зубів, а надлишок (понад 6 мг / літр) – флюороз.
Потім розвиваються, патології печінки, зростає ризик онкологічного захворювання – остео саркоми. Причому виникла хвороба зберігається у людини все життя навіть при зміні якості води без фтору.
Високий вміст фтору у водопровідній і артезіанської водах вище гранично допустимої концентрації в Одеській області виявлено в Тарутинському, Арцизькому, Татарбунарському районах.
Ідеальним рішенням для запобігання розвитку флюорозу у людини є очищення питної води фільтрами зворотного осмосу.
Такі отрути, як сполуки свинцю та інших важких металів, потрапляють в грунт з дощовою водою з повітря з вихлопними газами автомобілів в підземні, річкові води. І після – в питну воду людини. Такі сполуки видаляються іонообмінними сорбентами зм’якшувати фільтрів, фільтрів з сорбентом Аквальон і найглибше (на 100%) – системами зворотного осмосу.
З усього цього стає ясно, що здорова, питна вода обов’язково повинна містити оптимальний, фізіологічно збалансований мінеральний склад по солям кальцію і магнію.