Без категорії

Як часто міняти модулі (картриджі та мембрани) в фільтрах зворотного осмосу

Аквафор Osmo Pro 50 меняем модуль

Як часто міняти фільтри, модулі (картриджі та мембрани) в фільтрах зворотного осмосу (під мийку, з окремим накопичувальний баком) Аквафор, Raifil, Гейзер, Ecosoft, Бриз, Атолл, Platinum.

Як правило, під терміном служби фільтра мають на увазі час служби використовуваних в ньому змінних картриджів (касет, модулів).

Але і самі водоочисники слід міняти у випадках:

 • механічних пошкоджень
 • в разі тривалого використання фільтрів (наприклад Аквафор рекомендує використовувати системи не більше 5 років)
 • накопичувальний бак ми рекомендуємо міняти раз в 3 роки

Як часто міняти картриджі в обратноосмотічеськіх фільтрах

Основним елементом фільтрації є обратноосмотическая мембрана.

Тому комплект картриджів знизу призначений для її збереження від механічного забруднення і хімічного руйнування, щоб збільшити термін служби самої мембрани.

Ресурс картриджів або комплектів змінних модулів (варіюється від 3000 до 6000 літрів) можна побачити на упаковці, але не варто на це звертати увагу, тому що значна частина води йде в каналізацію. Тому їх рекомендується міняти не рідше раз в 6 місяців, тоді дорога і якісна мембрана може прослужити більше 3х років.

TDS-метр
TDS-метр
 • Придатність мембрани можна визначити за допомогою TDS-метра, або аналізу води в лабораторії.
 • Постфільтри рекомендується міняти раз на рік.
 • Мінералізатори, структуризатори, активатори і Біокераміка змінюють також раз на рік.

Їх допоможуть вам підібрати наші консультанти.

Ресурс таких картриджів становить як правило від 100 до 500 л. в залежності від концентрації солей жорсткості у вихідній воді, пори року. Тому, для запобігання утворення накипу, зм’якшуючим касети потрібно міняти частіше.

У разі промислового, напівпромислового та обладнання для тхір для збереження терміну служби дорогої високопродуктивної мембрани воду перед подачею на систему рекомендується зм’якшувати антіоксолантом або пом’якшувач (наприклад WaterBoss).

Частота заміни передфільтрів залежить від великої кількості факторів:

 • від типу води (водопровідна, річкова, артезіанська)
 • від мінерального складу (фторированная, залозиста жорстка, м’яка, глиниста і т.д.)
 • від концентрації шкідливих домішок на прикладі концентрації солей жорсткості
 • від виду домішок (для різних домішок – різні ресурси)
 • від сезону року: наприклад, взимку рівень концентрації в Одесі солей жорсткості 8-8,5 мг-екв / літр, а влітку – 4-5 мг-екв / літр. Значить влітку ресурс одного і того ж модуля по солям жорсткості в Одесі в два рази більше, ніж взимку. Така закономірність справедлива для всіх регіонів України
 • від типу сорбенту (Аквальон, вугілля, марок іонообмінних смол, технологій і т.д.).

Ресурс фільтру і змінних модулів

Як видно з вище перерахованого, поняття ресурсу фільтру, модулів – це багатокомпонентна, усереднена величина, яка визначається дослідним шляхом фірмою-виробником.

Часто виробники крім величини ресурсу вказують максимальний термін служби модулів, навіть незважаючи на те, що ресурс за вказаний строк не був споживачем вичерпаний. Це пов’язано з тим, що деякі компоненти в сорбенті можуть руйнуватися під дією хлору, кисню у воді та ін., Або пояснюється надмірною накопиченням шкідливих домішок на сорбенті понад термін служби модулів. Тому термін служби картриджа не безмежний, і модулі необхідно своєчасно замінювати в фільтрах, щоб постійно отримувати якісно очищену воду.

Нормативні акти

Частоту зміни модулів в фільтрах також можна визначити ресурсом модуля, тобто то кількістю води, яке даний модуль здатний якісно очистити (в разі глеків, настільних, обратноосмотічеськіх, проточних фільтрів – до рівня питної води який в Україні регламентується такими документами:

 • «Державні норми і правила« Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною »(ДСанПіН 2.2.4-171-10 від 1 липня 2010 р за номером 452/17747.
 • Державні санітарні правила і норми (ДСанПiн номер 383 (186/1940 «вода питна»).

Слід зазначити, що існують моделі, до яких підходять тільки певний вид картриджів. Але, більшість модулів до обратноосмотичні системи різних брендів взаємозамінні.

Наприклад: Ecosoft, Аквафор, Бриз, Нова вода, Гейзер, Raifil, Аtoll, Аквафильтр, Платинум.

Детальніше про сумісність і терміні служби можна дізнатися у, консультанта компанії Точка Здоров’я, інженера-хіміка-технолога вищої категорії, по телефону 048 759 14 00

Оцените post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *