Без категорії

Як часто міняти фільтр для води Аквафор, Гейзер, Ecosoft, Нова вода, Бриз, Атолл

Как часто менять фильтр для воды

Для відповіді на це питання, необхідно визначити тип використовуваного фільтра:

Як правило, користувачі плутають термін експлуатації фільтру, і час служби використовуваних в ньому змінних модулів (картриджів, касет).

Як часто потрібно міняти змінні модулі (картриджі) в фільтрах для очищення води?

Частоту зміни модулів споживач може розрахувати самостійно, враховуючи добову потребу здорової людини в воді – 2 літри і кількість осіб в сім’ї. Наприклад: в сім’ї 3 особи, тоді добова потреба води в родині з трьох осіб складе 6 літрів. Якщо ресурс модуля – 300 л розділити на 6 літрів добової потреби у воді даної сім’ї, то замінити цей модуль потрібно через 50 днів, тобто приблизно через півтора місяці. Якщо ресурс модуля 3000 літрів, то поділивши на 6 літрів, ми отримуємо 500 днів, хоча більшість виробників рекомендують міняти картриджі не рідше ніж раз на рік.

Для обратноосмотічеськіх систем принцип заміни інший

Величина ресурсу залежить від великої кількості факторів:

  • від типу води (водопровідна, річкова, артезіанська)
  • від мінерального складу (фторированная, залозиста жорстка, м’яка, глиниста і т.д.)
  • від концентрації шкідливих домішок на прикладі концентрації солей жорсткості
  • від виду домішок (для різних домішок – різні ресурси)
  • від сезону року: наприклад, взимку рівень концентрації в Одесі солей жорсткості 8-8,5 мг-екв / літр, а влітку – 4-5 мг-екв / літр. Значить влітку ресурс одного і того ж модуля по солям жорсткості в Одесі в два рази більше, ніж взимку. Така закономірність справедлива для всіх регіонів України
  • від типу сорбенту (Аквальон, вугілля, марок іонообмінних смол, технологій і т.д.).

Ресурс фільтру і змінних модулів

Як видно з вище перерахованого, поняття ресурсу фільтру, модулів – це багатокомпонентна, усереднена величина, яка визначається дослідним шляхом фірмою-виробником.

Часто виробники крім величини ресурсу вказують максимальний термін служби модулів, навіть незважаючи на те, що ресурс за вказаний строк не був споживачем вичерпаний. Це пов’язано з тим, що деякі компоненти в сорбенті можуть руйнуватися під дією хлору, кисню у воді та ін., Або пояснюється надмірною накопиченням шкідливих домішок на сорбенті понад термін служби модулів. Тому термін служби картриджа не безмежний, і модулі необхідно своєчасно замінювати в фільтрах, щоб постійно отримувати якісно очищену воду.

Нормативні акти

Частоту зміни модулів в фільтрах також можна визначити ресурсом модуля, тобто то кількістю води, яке даний модуль здатний якісно очистити (в разі глеків, настільних, обратноосмотічеськіх, проточних фільтрів – до рівня питної води який в Україні регламентується такими документами:

  • «Державні норми і правила« Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною »(ДСанПіН 2.2.4-171-10 від 1 липня 2010 р за номером 452/17747.
  • Державні санітарні правила і норми (ДСанПiн номер 383 (186/1940 «вода питна»).
Оцените post