Без категорії

Якою водою поливати кімнатні рослини

Какой водой поливать комнатные растения

Головна особливість води, яка використовується для поливу кімнатних рослин, це нейтральний кислотно-лужний баланс. В її складі повинні повністю бути відсутнім шкідливі домішки, такі як хлор або важкі метали. Лабораторні дослідження показали, що якість води, якою поливають кімнатні рослини, безпосередньо впливає на їх зростання. Тому варто уважно ставитися до вмісту лійки і намагатися не створювати квітам додаткового стресу.

Дощова, тала або збагачена вода

Серед любителів кімнатних рослин існує думка, що краще за все для поливу підходять рідини, взяті з природних джерел. Однак, наприклад, краплі дощу варто збирати тільки в тому випадку, якщо ви живете далеко від доріг і заводів, інакше вони не принесуть рослинам ніякої користі. Набагато кращою якістю володіє тала вода: в ній практично немає шкідливих кислот або солей, тому вона сприяє прискоренню зростання квітів.

Повною протилежністю дощової вологи і снігу, що розтанув є збагачена вода з іонами срібла. Її можна купити або виготовити вдома, використовуючи будь-який предмет, зроблений з цього благородного металу. Збагачену сріблом воду можна застосовувати для поливу, однак не частіше, ніж раз на тиждень.

Чим не можна поливати рослини

Багато квітникарі сумніваються в якості води з-під крани, і правильно роблять. Адже в ній часто містяться хлор і інші шкідливі домішки, здатні вбити рослини. Те ж саме стосується і колодязної води, насиченою мінералами. Надлишок таких речовин не дає квітці нічого хорошого, КАЛЬЦИНУЮЧА грунт і в підсумку призводить до його загибелі.

Найменше для поливу підходить вода з озера або річки. Адже ніхто не знає, які віруси або бактерії в ній знаходяться. Очистити таку воду до кінця просто неможливо. Тому краще просто не використовувати її для улюблених рослин, щоб не піддавати їх ризику.

Купувати дистильовану воду або зливати в лійку конденсат з кондиціонера теж не варто. У такій рідини повністю відсутні солі, мінерали і вітаміни. Тому розвиватися від такого поливу рослини не будуть.

Як очистити воду для кімнатних квітів

Найбільш простий спосіб, відомий кожному садівникові, це відстоювання. Для поливу рослини треба зібрати воду з-під крана і відстояти її протягом доби. За цей час вапно випаде в осад, а хлор випарується на 50%, що позитивно позначиться на якості поливу. Також для очищення можна застосовувати такі способи.

Заморожування. Метод підходить для використання взимку. Просто зберіть воду для поливу в металеву посуд і залиште її на морозі. Після того, як половина рідини замерзне, розбийте корочку зверху і злийте залишок. Лід, що зберігся в посуді, треба розморозити і використовувати для поливу.

Кип’ятіння. Просто нагрійте воду до 100 градусів, а потім остудіть. Накип осяде на стінках чайника або каструлі, так що зміст надлишкової мінералізації значно знизиться.

Використання зворотного осмосу. Головний плюс такого способу – простота. Вам не доведеться нічого робити, адже очищати воду буде фільтр. Він містить спеціальні мембрани і відмінно справляється з будь-якими домішками.

Великою перевагою фільтрів зворотного осмосу є те, що вони можуть працювати з напором звичайного водогону. Також доведено, що мембрани дуже добре очищають воду і роблять її максимально близькою до природного. Наприклад, фільтри знижують рівень солей і шкідливих мінеральних домішок. Це робить воду найбільш придатною для поливу, адже вона повністю позбавляється від будь-яких негативних характеристик.

Правила температурного режиму

Неважливо, якою водою ви плануєте поливати рослини, проте вона обов’язково повинна бути певної температури. Наприклад, занадто холодний полив негативно впливає на рослини: їх коріння переживають шок, в результаті квіти гинуть або починають рости занадто повільно. Тепла вода також не рекомендується для використання (її можна застосовувати тільки в деяких випадках, наприклад, для орхідей, які перебувають на стадії цвітіння).

Щоб домогтися позитивного ефекту, потрібно відстоювати рідина і доводити її до кімнатної температури. В цьому випадку проблем після використання правильної води не виникне. Поливайте квіти регулярно і оберігайте їх від шкідливих речовин, і тоді рослини порадують вас гарним видом довгий час.

Оцените post