Без категорії

Одеські бювети: чи можна пити артезіанську воду без побоювань

Бювет в Одессе

Компанія «Сервісний центр» на сьогоднішній день обслуговує 16 бюветних комплексів в Одесі. Кожен з об’єктів оснащений свердловинами глибиною від 80 до 120 метрів. Воду з бюветів, за останніми підрахунками, використовують близько 45 000 жителів міста. Середня витрата становить 18-20 куб. метрів на добу.

Чи безпечна артезіанська вода

Воду, яка подається з джерел, перевіряє на якість безпосередньо Міністерство охорони здоров’я країни. Забори проб проводить Український науково-дослідний інститут медицини транспорту. Аналізи робляться 1 раз кожен місяць. Однак проблеми з якістю води та санітарним станом зони бюветів все одно виникають. Наприклад, на території багатьох джерел немає урн і не представлена ​​довідкова інформація про якість та склад води.

Особливу увагу привертає зовнішній вигляд бюветних комплексів. Більшість будівель на їх території потребують капітального ремонту. Також комплекси абсолютно не пристосовані до відвідування людей з обмеженими можливостями здоров’я, адже на території відсутні навіть елементарні пандуси. Не передбачена і стоянка, де відвідувачі можуть залишити свої автомобілі.

Скільки коштує вода з бюветів

Населення може користуватися джерелами безкоштовно. Однак за експлуатацію системи бюветів платить міська адміністрація і представники компанії «Сервісний центр». Точну суму, яка витрачається щомісяця, точно не підраховували. Однак з урахуванням потужності бюветів і 12-годинного режиму роботи комплексу виходить, що літр води обходиться приблизно в 1,5 копійки. При цьому така ціна не враховує вартість зарплати персоналу, витрат електроенергії і оплати тестів на безпеку води.

Компанія «Сервісний центр» намагається зробити все для того, щоб бюветний комплекс продовжував роботу. Міська влада також роблять якісь спроби оптимізувати систему використання свердловин. Однак такі рішення не виходять далі скорочення годин роботи комплексу або введення фіксованої вартості 1 літра води.

Адміністрація регламентує свої рішення тим, що в міському бюджеті не вистачає грошей на забезпечення одеситів безкоштовним відвідуванням бюветів.Також влада стверджує, що артезіанська вода зможе стати для населення справжнім порятунком під час пандемії або війни (подібні ситуації в історії вже виникали). Тому краще притримати запаси на критичний випадок, а не витрачати їх бездумно.

Чи існує альтернатива воді з джерел в Одесі

Низька якість води в місті стане потенційною небезпекою для кожного з жителів. Адже 80% всіх кишкових інфекцій і вірусних захворювань (наприклад, гепатит А) передаються саме через систему водопостачання. Важливо, щоб частка шкідливих часток на мільйон становила не більше 1000 (знайти цей показник можна по скороченню PPM.

Чистої питної води, готової до вживання, в Одесі немає. Городянам доводиться використовувати різні способи знищення шкідливих часток. Хтось вважає за краще звичайне кип’ятіння, інші застосовують для дезінфекції марганцівку або знайомий всім спосіб заморожування. Однак очистити воду не так просто, як здається. Та ж марганцівка при неправильному її використанні здатна завдати серйозної шкоди здоров’ю, так що зловживати їй не варто. У кип’яченій воді повністю відсутній кисень, так що корисною її теж не назвеш.

Навіть талу воду отримати не так просто. Недостатньо просто розтопити лід і випити отриману рідину: потрібно провести складний багатоступінчастий процес, щоб позбутися від усіх шкідливих речовин.

Саме тому фахівці фірми «Точка Здоров’я» рекомендують обов’язково використовувати вдома фільтри. Консультанти компанії допоможуть підібрати підходящу модель або картриджі, які забезпечать оптимальне якість питної води та надійно захистять здоров’я всієї родини. Зв’язатися з представниками «Точки Здоров’я» можна в робочий час за контактним номером (067) 35-28-510.

Цікаві факти про питних джерелах Одеси

  • З 1800 року в кожному міському дворі встановлювали цистерни для збору дощової води. Так одеситам вдавалося заощадити значні суми на комунальних платежах.
  • До 1873 року вода в місті тільки продавалася. За кожну бочку доводилося платити 5 рублів, що було на той час дуже великою сумою.
  • Вираз «Це не фонтан» з’явилося теж в Одесі. Справа в тому, що кращої за якістю вважалася саме фонтанская вода. Тому, коли городяни отримували бочки з іншої частини міста, вони відразу відчували різницю.
  • З 1873 року в Одесі почав працювати міський водопровід. Це була унікальна система, визнана найпотужнішої в Російській імперії. Відкриття, проведене 9 вересня на території Свято-Преображенського собору, позначилося на вартості води: тепер за бочку доводилося платити всього 5 копійок.
Оцените post