Правила експлуатації фільтра після тривалої відсутності протоки води в ньому
Якщо фільтром довго користуватися, тобто. залишити його без регулярної протоки води, то відбуватиметься повільний розвиток у ньому патогенної флори у всіх його частинах та деталях. Вода після цього придбає неприємний присмак «заболоченої» води, якого часто неможливо позбутися простим промиванням фільтра водою.
Доводиться купувати новий комплект картриджів у кращому випадку, а в гіршому – новий фільтр, якщо це зворотний осмос.
Щоб цього не сталося з фільтром у разі від’їзду власника на тривалий період, необхідно провести нескладну роботу з консервації фільтра.
Якщо у споживача фільтр глекового типу, то необхідно злити воду з нього, вимити з миючим для посуду засобом (ні в якому разі не содою – вона подряпає пластикові стінки глека), просушити його. Модуль сполоснути чистою водою і помістити в поліетиленовому пакеті на полицю холодильника, де температура повітря не опускається нижче +5⁰С.,
Т.к. при більш низькій температурі вода в гранулах іонообмінної смоли з водою в модулі за своїми фізичними властивостями значно розширюється в об’ємі і розриває порошок гранули смоли, тим самим виводячи її з ладу. Цей спосіб зберігання модуля придатний лише у разі стабільного електропостачання. Якщо стабільного е/постачання немає, доведеться при повторному запуску глечика ставити новий модуль.
Якщо у споживача звичайний сорбційний три-, чотириступінчастий фільтр без накопичувального бака, потрібно:
- Закрити кран водопостачання на фільтр.
- Відкрити кран фільтра для очищеної води, скинувши тиск у фільтрі.
- Злити повністю воду з фільтра та колб, відкрутивши їх та змінні модулі.
- Промити колби та модулі від накопиченого зовнішнього бруду та слизу. Просушити колби та залишити їх відкритими.
- Модулі упаковати в поліетиленові пакети і помістити в холодильник на полицю, де температура повітря строго вище 5⁰С (дивися абзац із зберігання та заміни глекового модуля). Ця рекомендація годиться лише у разі стабільного електропостачання.
- При повторному запуску фільтра можна скористатися модулями, що зберігалися в холодильнику при t⁰С вище 5⁰, або встановити і промити новий комплект модулів за інструкцією.
Якщо споживача зворотний осмос, тобто. фільтр з накопичувальним баком, його також потрібно піддати консервації, тобто. зробити дії з вищезгаданих пунктів 1,2,3,4 з колбами, модулями, мембраною, постфільтром (мінералізатором, якщо він входить до складу осмосу).
У накопичувальному баку злити воду
При повторному запуску осмосу можна спробувати використати колишні модулі, що зберігалися в холодильнику, але краще використовувати новий комплект передфільтрів, мембрану, постфільтр, мінералізатор. Промити передфільтри за інструкцією. Тричі наповнити накопичувальний бак відфільтрованою водою, щоразу зливаючи їх у каналізацію.
Промивати розчинами дезінфікуючих, хлорорганічних речовин ми не рекомендуємо, тому що відмити бак повністю від них дуже складно. непомітно погано впливати на шлунково-кишковий тракт людини надалі при вживанні води, очищеної цим осмосом.
Потім якість очищення водопровідної води після промивання та запуску осмосу проконтролювати приладом TDS-метр
Для взяття проб води придбати в аптеці два стерильні контейнери для аналізу сечі. Ці контейнери стерильні, тому з їх стінок у проби води не потраплять сторонні домішки забруднень і не зможуть спотворити результати вимірів. TDS-метром виміряти значення Ск проби з водопровідної води, в іншому контейнері отримати Сф води після осмосу. Визначити відсоток видалення 0 домішок осмосом із водопровідної води за формулою: Ск-Сф/Ск. Якщо цей відсоток видалення домішок в очищеній осмосом воді складе більше 75 відсотків, осмос успішно розконсервований, і водопровідна вода в ньому якісно очищається.
Якщо після тривалої промивки накопичувального бака і осмосу загалом не вдається отримати значення Ск-Сф/Ск більше 75 відсотків, то доведеться замінити накопичувальний бак мембрану, постфільтр, мінералізатор на нові, т.к. залишати осмос без протоки води на тривалий період більше тижня не рекомендують інструкції більшості виробників осмосів.
Які фільтри вибрати, щоб їх фільтруючі властивості дозволяли довше зберігати свою фільтруючу працездатність та збереження у разі від’їзду споживача на тривалий період, читайте на нашому сайті наступну статтю «Який фільтр вибрати, щоб він довше зберігав свою фільтруючу працездатність та збереження у разі від’їзду споживача на тривалість період».